Domů / Aktuality / Shrnutí sezóny 2019 - MMČR

Shrnutí sezóny 2019 - MMČR

31.10.2019

Letošní sezóna již definitivně skončila a my bychom touto cestou rádi shrnuli uplynulých 7 závodních víkendů seriálu MMČR.

První závod se nejel tradičně v Humpolci, ale v rakouském Hollabrunnu. Byl to velmi špinavý a blátivý víkend, ale nakonec jsme zde vybojovali 3. místo. Což bylo na úvod sezóny velice dobré.

Druhý závod proběhl v již zmiňovaném Humpolci. Tento závod byl opět spojen s tradičním testováním vozidel, kterým naše Tatra prošla bez problémů. Odvezli jsme si z něj další 3. místo a to nás dostalo na vedoucí pozici šampionátu.

Třetí závod a čtvrtý závod MMČR se jel v Nové Pace a v Přerově a z obou dvou jsme si opět vezli pódiové umístění. Z Paky to bylo další 3. místo a z Přerova místo 2. 

První horší umístění šampionátu jsme utrpěli až na pátém závodu v Poříčí nad Sázavou, kde se po kontaktu se soupeřem ohnula spojovací tyč řízení a auto šlo velmi špatně ovládat. Dojeli jsme na 6. místě.

Další závod v Dolním Bousově nám bohužel náladu nezlepšil. Ve finále praskla po ujetí jednoho kola levá zadní poloosa a bylo nutné auto odstavit. Náleželo nám tedy 9. místo.

Poslední závod sezóny se jel tradičně v Sedlčanech. I přes nezdar v posledních dvou závodech jsme stále bojovali o titul Mistra republiky. Bohužel byla konkurence vysoká a umístění na 3. místě nestačilo na celkové vítězství.

Celkově bychom sezónu shrnuli následovně: "Mohlo to být lepší a nebýt systému škrtání bodů, tak bychom jak v roce 2018 tak i v letošním roce dojeli na celkovém 2. místě, ale obhájili jsme loňskou pozici druhého vícemistra a v nové sezóně se budeme opět snažit o co nejlepší výsledky!"

Děkujeme všem sponzorům, týmu a fanouškům za podporu! Vždycky Tatra!